Yokmuş Gibi Duran Makyaj Yapmak Çok Basit!

Makyaj şüphesiz birçok kadının vazgeçilmezidir. Daha güzel gözler, daha çekici dudaklar ve pürüzsüz bir cildi kim istemez ki. Dikkat çeken makyajlara rağmen en çok beğenilen makyaj daima yokmuş gibi gözüken doğal makyajdır. Şimdi gelin bu makyajın püf noktalarından bahsedelim:

Öncelikle elinizin en yatkın olduğu makyajı yapmak sizin için en kolay olandır. Fakat eğer bu biraz abartılı bir makyaj ise bunu biraz sadeleştirebilirsiniz.

İlk olarak baz, fondöten veya renkli nemlendiricinizi (bb krem)  çok ince bir tabaka halinde uygulamalısınız. Bunun da mümkün olduğunca homojen dağıtılması önemlidir. Fırça veya majyaj süngeri kullanabilirsiniz.

Gözaltı morluğu, kızarıklık, sivilci gibi sorunlarınız var ise, bu sorunlara uygun bir kapatıcı baz yardımıyla bunları nötrleyebilirsiniz. Tabii bu baz da ince ve cilt yapınıza uygun bir kapatıcı olmalı.

Doğal makyajlarda mat ve parlak ürünler kişinin zevkine göre değişiklik gösterebilir. Fakat kendi cildinizmiş gibi duran etkiyi genellikle az parlaklık veren ürünler sağlayabilir. Bunu da dozunda kullanmak önemlidir.

Göz çevresine ne kadar az ürün kullanırsanız o kadar doğal durur. Çünkü kusurları en iyi kapatmanın yolu en az makyaj yapmaktır. Kalın uygulanan cilt ürünleri cildin daha yıpranmış ve yorgun gözükmesine sebep olur.

Far seçiminizi doğal, somon, bej veya açık turuncu renklerden seçebilirsiniz, göz kapağınıza taze bir görüntü katabilirsiniz. Açık, küllü kahverengi ile göz çukurunuzu ortaya çıkarmalısınuz.

Gözlerde en önemli husus çok ince çekilmiş eyelinerdır. Kirpik diplerinizi belirginleştirip, uygun bir rimelle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Allık seçiminde de dikkat etmeniz gereken husus, teninize uyumudur. Mümkün olduğunca soft renkler, hafif pembelik veya çok hafif kırmızılık barındıran allığınızı çizgi çizgi durmayacak şekilde uygulamanız yeterli.

Rujunuz ise dudak renginize yakın bir ton olmalıdır. Bu da dudaklarınızın görüntüsünü yüzünüze uygun, parlak ve tümüyle hafif bir görüntü oluşturacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın