Yağlı Saçlarınıza Bu Yöntemlerle Veda Edin!

Yağlı saçlar maalesef birçok insanın sıkıntısıdır; öyle ki; her gün yıkama gerektirir, saçlar bir süre sonra ağırlaşır ve söner, hem de yağlı görüntüsüyle yıkanmamış hissi yaratır, kısaca kişiyi kötü etkiler. Peki bu dertten kurtulmanın yolları nelerdir? İşte bayanmoda.net tarafından size birkaç yararlı ipucu:

*Sıcak sudan kaçının! Saç derisi sıcak suya maruz kaldığında kurur, bu da saçın nemini korumak amacıyla otomatik olarak fazla yağ salgılamasına neden olur. Ilık su daima en uygun olanıdır.

*Doğru şampuanı tercih ettiğinizden emin olun. Krem içerikli şampuanlar saç için çok faydalı değildir.

*Saçlarınızı hiç sabun kalmayacak şekilde durulayın. Diplerde kalan şampuan saçınızı ve saç derinizi yağlandırır.

*Saç diplerine uygulayacağınız kremler genellikle saçları yağlandırır. Kremi seyrek olarak kullanın, veya tercih edeceğiniz şampuanda nemlendirme özelliği olsun.

*Saçlarınıza düzenli aralıklarla bakım ve maskeler yapın. Fakat doğru ürün ve doğru miktarı kullanmanız önemli, aksi taktirde saçınız bundan da zarar görüp yapısı bozulabilir.

*Saçınızın diplerindeki yağ bezelerinin uyarılmaması için saçlarınızı tarama ve fırçalama işlemlerini çok sık yapmayın.

*Piyasadaki reklamların aksine saçınıza sürdüğünüz her kimyasal madde aslında bir miktar zarar verir, buna örnek olarak saç spreyleri, kuru şampuanlar ya da köpük gibi ürünlerin saçları ağırlaştırıp yağlandırması göz önünde bulundurulmalıdır.

*Saçlara dışarıdan müdahale demişken bunların en önemlileri şüphesiz ısı ile şekillendirmedir. Düzleştirme, kıvırma işlemleri saçları yıpratır, bu da size fazla ve hızlı yağlanma olarak geri döner.

*Saçlarınızı bağlarken çok sıkı ve yukarıdan olmamasına dikkat edin. Saçınız bu durumda esneklik sağlayabilmek ve kendini koruyabilmek için yağ salgılayacaktır.

*Gelelim yanlış yeme içmenin saça zararlarına; asitli içecek ve yağlı yiyecekler saçlarınıza da zarar verir. Zaten hızlı çalışan yağ bezelerinizi bu yiyecek ve içecekler ile çok daha hızlanmasına sebep olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın