Sarımsaklı Tırnak Cilası Nasıl Hazırlanır?

Tırnaklarınızı cansız, zayıf ve çabuk uzamıyor ise bu yöntem tırnaklarınıza can verebilir. Renksiz şeffaf ojeye sarımsak karıştırarak sarımsağın antiseptiğinden yararlanabilirsiniz. Tırnakların uzamaması ve cansız olması bağışıklık sistemindeki zayıflık, kansızlık ve yetersiz beslenme problemlerinden kaynaklanıyor olabilir.

Çoğumuz tırnaklardaki bu sıkıntılı rahatsızlığı göremeyebilir. Peki bu sıkıntı ne mi? Tabi ki tırnak mantarı! Ellerimiz konusunda ne kadar temiz davransak da tırnak mantarı tırnağın altında canlı hücrelerle beslenmesine devam eder ve bu tırnakların cansız ve hızlı uzamamasına neden olur. Burada antiseptik özelliği ile sarımsak imdadımıza yetişiyor. Sarımsaklı tırnak cilası ile daha güçlü ve uzun tırnaklara sahip olabilmek için tarifimizi uygulayabilirsiniz.

Sarımsaklı Tırnak Cilası Nasıl Hazırlanır?

Birkaç diş sarımsağı ezdikten sonra tırnak cilanızın içerisine (top coat veya base coat) koyun. Daha sonra bu karışımı karanlık bir odada her gün şişeyi çalkalayarak ortalama bir hafta bekletin. Daha sonra tırnak cilanızı oje gibi tırnağınıza uygulayabilirsiniz.

 

* Bu karışımda sarımsak kokusunu sevmeyebilirsiniz fakat tırnağınıza uyguladığınızda sarımsak kokusu kalmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın