Regl Sancılarını Hafif Geçirmeniz İçin 5 İpucu!

Vücudumuzu regl dönemine hazırlayan rahim kasılmaları (regl sancıları) her kadında farklı şiddette gerçekleşir. Bununla baş edebilmek için çoğu kadın ağrı kesicilere başvurur, fakat bunun ilaçsız yöntemleri de vardır. İşte bayanmoda.net olarak size birkaç taktik;

İlk olarak regl öncesi ve regl sırasında huzursuzluğu üzerinizden atmanız çok önemlidir. Bunun için yoga, meditasyon, hafif müzik eşliğinde uyuma zihninize ve bedeninize çok iyi gelecektir. Bol bol rahatlamaya ve dinlemeye zaman ayırın.

İlk aşamada zor gibi gelse de egzersiz her zaman vücudunuza iyi gelecektir. Regl döneminde egzersizin iyi geldiğini kanıtlayan araştırmalar da mevcuttur. Vücudunuzu çok zorlamadan germe ve esneme hareketleri vücudunuzu rahatlatacaktır.

Sıcak su ve sıcak su torbası hem ağrınızı hafifletir ve rahatlatır, hem de vücudunuzu ısıtması açısından faydalıdır.

Alacağınız gıda takviyeleri bu ağrılarla başa çıkabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Fakat öncelikle muhakkak doktorunuza danışarak bilinçli hareket etmeli, vücudunuzun ihtiyaçlarını tespit edip, regl sancılarına iyi gelen magnezyum ve B1 vitaminlerini takviye olarak alıp alamayacağınızı danışabilirsiniz.

En iyi hissettiğiniz pedi kullanın. Kanamanın yoğunluğu ve şiddetine göre ebat, doku ve özellik olarak kendinize en uygun pedi seçin. Çünkü bu sıkıntılı sürecimizde pedlerin bizi psikolojik olarak sizi rahatlatma veya daha da endişeye sokma rolü vardır.

Regl döneminde kendinizi iyi korumalı ve yorucu faaliyetlerden de kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın