Marilyn Monroe Makyaj Taktikleri

Tüm zamanların efsane kadın oyuncusu Marilyn Monroe, o zamanların daha kısıtlı makyaj imkanlarıyla nasıl bu kadar çarpıcı ve mükemmel görünüyordu dersiniz? Gelin bu sırları öğrenelim:

Gözler: Göz farında tercih ettiği renk toz beyaz, iç köşelerde ise benzer tonda inci görünümü yaratan bir far kullanıyordu. Hepimizin evinde vazelin ve Hindistan cevizi yağı vardır değil mi? İşte Marilyn Monroe bu iki malzemeden birini göz farının üzerine sürerek ıslak ve metalik bir görüntü oluşturuyordu.

Kirpikler: Takma bir kirpiği ikiye ayırıp, sadece gözlerin dış kısımlarına sürüp, daha uzun ve badem gözler oluşturuyordu.

Gelelim olmazsa olmaz eyeliner konusuna, Monroe birkaç kat eyeliner sürüyordu. Fakat daha öncesinde gözünün kenarlarını kahverengi ve siyah göz kalemi ile vurguluyordu. Tabii göz iç ve dış kısımlarına da beyaz göz kalemi uyguluyordu.

Kaşlar: kaşlarına üçgen şekli veren Monroe, bu yöntemle kaşlarına kavis vermiş ve alnını da küçültmüş oluyordu. Fakat bu üçgenin mümkün olduğunca doğal gözükmesi çok önemli.

Cilt: vazelini sadece gözlerde değil fondöten altına da kullanan Monroe, bu sayede nemli ve parlak bir cilt elde ediyordu. Hem de en doğal yollarla!

Dudaklar: dudaklara derinlik katmak için kahve/çikolata rengi bir göz kalemi yardımıyla dudak etrafını çiziyordu. Kiremitimsi bir ton ile de dıştan içe doğru sürüp, ardından kırmızı parlak bir renk ile aynı yerleri tekrar renklendiriyordu.

Bu işlem sonunda ise; alt dudağın ortasına krem rengi bir aydınlatıcıyla ufak bir nokta koyup, son olarak kalın bir tabaka halinde bir balsam sürüyordu.

Burun: Burnunu küçültmek için ise burun ucuna bir miktar pembe allık sürüyordu.

Umarız bu bilgiler faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın