Makyaj Süngerini Kullanırken Yapılan Hatalar

Fırçalardan hemen sonra kadınların hayatına giren makyaj süngerleri çok kısa bir sürede makyaj malzemeleri arasında yerini almış görünüyor. Fakat makyaj süngeri kullanırken yapılan bazı hatalar ciddi sorunlara neden olabilir. Bu makalede sizler için makyaj süngeri kullanırken yapılan hatalardan bahsedeceğiz.

Kuruyken Kullanmak

Kuru bir şekilde kullanılan makyaj süngerleri fondöteni daha çok içine çekeceğinden dolayı rahat bir kullanım sağlamayacağı gibi çok fazla fondöten kullanmış olacaksınız. Bu nedenden dolayı makyaj süngerinin makyaj yaptığınız esnada ıslak olmamasına dikkat ediniz.

Kurudukça Islatmamak

Makyaj süngeri kuruduğu zaman belirli aralıklar ile süngeri ıslatmayı unutmayınız. Bu şekilde yaptığınız zaman nemli bir süngeriniz olacaktır. Islatma işlemi yaptığınız zaman su yerine yüz spreylerini de kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise makyaj yaptığınız anda makyaj süngerinin ıslak olmamasına dikkat ediniz. Çok hafif nemli olması yeterli olacaktır.

Fondöteni Süngerin Üstünden Uygulamak

Yüzünüze uygulayacağınız fondöteni sadece süngere bırakıp kullanmayınız. Öncelikli olarak elinize ve birazcık süngere bırakınız. Bu işlemi yaparken makyaj süngerinin geniş kısmından yararlanabilirsiniz. Bu sayede yapılmış olan fondöten miktarını da azaltmış olacaksınız.

Sadece Fondöten Kullanmak

Makyaj süngerleri bir tek fondöten sürmek için kullanılmamaktadır. Makyaj süngerleri ile jel ve krem gibi allık ve aydınlatıcılarınızda da kullanabilirsiniz.

Kirli Bırakmak

Makyaj süngerlerini kullandıktan hemen sonra kesinlikle temizlemeden çantanıza atmayınız. Temizlenmemiş süngerlerde bir süre sonra zararlı bakteriler üremektedir. Buda sizlerde bir süre sonra cilt sağlığına neden olacaktır. Bundan dolayı makyaj süngerlerini kullandıktan hemen sonra mutlaka temizleyip daha sonra temiz bir yere bırakınız.

Uzun Süre Kullanmak

Her makyaj malzemesinde olduğu üzere makyaj süngerlerinin de kullanım süresi mevcuttur. Bu kullanım süresi bitmeden yenilenmesi gerekmektedir. Yeni bir makyaj süngerine ihtiyacınız olup olmadığını ise kullanmış olduğunuz makyaj süngerindeki bozulmalar ve süngerin üzerinde de renklerin kaybolmasından anlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın