Her Kadına Yakışacak En Kolay ve En Doğal Makyaj

Makyaj uygulamalarının ve kozmetik malzemelerinin bu kadar çeşitli ve yaygın olduğu günümüzde, siz de kozmetik marketlere çok para yatırıyor, her çıkan malzemeye merak sarıyor ve ciddi bütçe ayırıyorsanız bu işe dur demenin zamanı gelmiştir. Aşağıdaki yöntemlerle hem gereksiz malzemenin yarattığı yer sıkıntısı hem de gereksiz harcanan paradan tasarruf edebilirsiniz. İşte en basit ve her tene yakışacak makyaj;

Göz Kalemi Tercihi:

Yıllardır süregelen siyah göz kalemi hala cazibesini ve özel yerini korusa da, bundan daha iyi alternatifler artık mevcut. Mesela kahverengi göz kalemi hem üst hem alt kirpik diplerinizde inanılmaz buğulu ve yumuşak bir görüntü yaratacaktır. Üstelik tek kalemle hem kalem hem hafif dağıtılmış haliyle far görüntüsü de yakalamanız mümkün.

Far Tercihi:

Yukarıda belirttiğimiz gibi kahverengi hem göz üzerinde ya da göz çukurunda kontürleme amacıyla kullanıldığında hem gözü belirginleştirir, hem de doğal bir görüntü katar. Mürdüm rengi de tüm renklerden farklı özel tonuyla bu anlamda işinize yarayacaktır.

Dudak Tercihi:

Hem sade hem belirgin dudaklar için dudak kalemi vazgeçilmezdir. Kahve ya da kiremit tonlarında bir dudak kalemi ile, dudaklara sürülmüş hafif parlatıcı en iyi alternatiftir.

Eyeliner Tercihi:

Siyah ve kahverengi eyeliner her zaman en iyisidir. Eyeliner sürdükten sonra aynı tonda bir far ile üzerinden hafifçe geçmeniz daha buğulu bir görüntü yaratacaktır.

Allık Tercihi:

Hafif şeftali ya da açık pembe bir allıkla hafif ve ferah makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın