Gözaltı Morlukları İçin Doğal Maske Tarifleri

Birçok kişinin en büyük şikâyetlerinden birisi olan gözaltı morlukları sorunu bazen ciddi bir sorun haline gelebiliyor. Özelliklerde kadınların çok fazla yaşamış olduğu bu sorunu makyaj malzemeleri yardımı ile geçici bir süre kapatabiliyorlar. Ancak dediğimiz gibi bu geçici bir çözümdür.

Gözaltı morluklardan kurtulmak için doğal yolları sizler için derledik;

Limon, Zerdeçal ve Domates Maskesi

Yarım çay kaşığı un

1 çay kaşığı domates suyu

İki üç damla limon

1 çay kaşığı zerdeçal

Yapılışı: Hazırlamış olduğumuz bütün malzemeleri bir kabın içerisine bırakıp karıştıralım. Karışım hazır olduktan hemen sonra göz çevrenize halka şeklinde sürünüz. Bu şekilde 10 dakika kadar bekleyiniz. Bekledikten hemen sonra ılık su ile durulayınız.

Patates Maskesi

Bir diğer etkili maske ise patates maskesidir. Bunu birçok kişi bilir belki de ancak bizler yine de bu etkili sonuç veren maskeyi sizlere aktaralım.

1 çay kaşığı katkısız zeytinyağı

1 çay kaşığı kadar buğday unu

2 çay kaşığı patates suyu

Yapılışı: Malzemeleri ölçülerine göre ayarladıktan hemen sonra hepsini bir kabın içerisine bırakıp karıştırıyoruz. Karıştırma işlemi bittikten hemen sonra ağzı kapaklı bir şişeye koyunuz. Şişede bir süre bekledikten sonra gözaltlarınıza piyano çalar gibi hafiften yedirerek sürünüz. 5 dakika kadar gözaltlarınızda beklettikten hemen sonra bir pamuğu hafiften nemlendirip gözaltlarınızdaki yağları siliniz. Bu uygulamayı günde bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı 3-4 kez yaptıktan sonra etkisini göreceksiniz.

Gül Suyu Maskesi

Bir diğer etkili doğal maske ise gül suyu maskesidir.

Bir miktar kadar süt

Gül suyu

Yapılışı: Bu iki malzemeyi hazırladıktan hemen sonra gül suyunun içerisine soğuk süt ilave ediniz. Biraz karıştırdıktan hemen sonra karışımının içerisine pamuğu koyup gözlerinizin altında 15-20 dakika kadar bekletiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın