Facebook’ta Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkıyor?

Son yıllar içerisinde en çok kullanılan ve en çok sevilen sosyal medya uygulaması olan Facebook insanları kendine her geçen gün bağlıyor. Sekiz milyar üyesi bulunmasının yanı sıra uluslararası bir hizmet verip insanların akrabalarıyla ve arkadaşlarıyla daha sıkı iletişim kurmasını sağlıyor. Fakat akıllarda kalan tek soru şudur ki tanıyor olabileceğin kişiler neye göre çıkıyor sorusudur. Bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilere cevap verilmesi gerekirse kişilerin arkadaşlarına ve gönderdiği beğenilere göre tanıyor olabileceği kişiler çıkmaktadır. Kişilerin tanıyor olabileceği kişiler belli başlı hususlar doğrultusunda karşısına çıkmaktadır.

Telefon Rehberi ve Telefon Numarası

Eğer kişinin telefon numarası rehberinizde kayıtlıysa karşınıza çıkabilmesi mümkündür. Daha önceden arkadaşlığınızın bulunduğu veya telefon numarası varsa ve hala arkadaş değilseniz karşınıza bu kişilerin çıkması mümkün olabilir. Eğer Facebook uygulamasının rehberini kendi telefonunuzdaki rehberle birleştirme yaptıysanız karşınıza çıkabilecek kişiler olağandır.

Daha Önce Profiline Baktıysanız

Kişinin sürekli profiline bakıyorsanız ve daha önceden arama motoru üzerinde araştırma yapmışsanız, profiline girmişseniz yine bu kişinin “tanıyor olabileceğin kişiler” sekmesinde çıkması mümkündür. Eğer kişi sürekli sizin profilinize bakıyorsa onunda sekmesinde sizin profilinizin çıkması görülür.

Ortak Arkadaşlar

Tanıyor olabileceğin kişilerin en önemlisi ve en başlıcası ortak arkadaşa göre belirlenmesidir. Eğer bir insanla çok ortak arkadaşınız varsa ve bu sayı 5’in üzerindeyse karşınıza çıkması gayet mümkündür. Çünkü Facebook ortak arkadaşların birbirini tanıdığını düşünerek böyle bir uygulama ortaya çıkarmıştır. Ortak arkadaşınızın sizin profilinize çok girmesi ve aynı sayfalara beraber takip yapıyorsanız tekrardan sekmede görünmesi mümkün olabilir. Eğer kişiyle daha önceden arkadaşlık yapmışsanız ve tekrardan aynı elektronik posta üzerinden veya telefon üzerinden Facebook hesabı kurmuşsa sekmede tekrardan yer alır. Eğer kişi sürekli profilinize bakıyorsa ve eski arkadaşınız ise yine görülmesi mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın