Eviniz İçin Hesaplı Dekorasyon Fikirleri

Bir evin şık ve gösterişli olması için dekorasyona çok büyük bir bütçe ayırmaya gerek yoktur. Düşüncenizi yansıtan zevkli ve kullanışlı detaylar kullanarak hesaplı bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Birkaç farklı yöntem ile az para harcayarak zevkinize uygun ev dekorasyonu elde etmeniz mümkündür. Ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenlerin kafalarına takılan en çok soru ise düşük bir bütçe ile bu işlemi yapabilir miyim? Oluyor. Dolayısıyla hayalinizdekileri hayata geçirirken hesaplı bir ev dekorasyonu belirlemeniz gerekmektedir.

Uygun Maliyetli Dekorasyon Önerileri

Klasik ve sade tasarımlar: Az bir maliyetle elde edilmesine rağmen dekorasyonu ile dikkat çeken evlere bakıldığında temelinde sadelik ve klasik tasarımlara rastlanır. Bu duruma farklı modeliyle dikkatleri üzerine toplayan bir ayaklı lamba örnek gösterilebilir. Sade tasarımlar ve daha çok düz renk mobilyalar tercih edilmelidir. Hem bütçeyi aşmamak hem de şık bir tasarım elde etmek istiyorsanız az ama öz prensibine uymalısınız.

Renk uyumu: dekorasyonda renk uyumu çok önemlidir. Ucuza mal edilmiş dekorasyonlardaki en büyük hata renk uyuşmazlığıdır. Takım alınamadığı için böyle bir farklılık ortaya çıkmaktadır. Mobilyalar farklı farklı renkte olmamalıdır. Renk uyumu evi şık gösteren önemli bir detaydır.

 İkinci el eşyalar: İkinci el eşya satımı yapan bir mağazadan temin edebileceğiniz bir adet yan sehpa veya komodini kullanarak farklı bir sitil oluşturabilirsiniz. Hatta alacağınız ikinci el mobilyayı boyayıp, cilalayarak kendinize özgü bir görünüm katabilirsiniz.

Marangoz: Çok beğendiğiniz, hoşunuza giden herhangi bir mobilya çok pahalı olabilir. Oysa nasıl bir mobilya istediğinizi biliyorsanız, iyi bir marangoz yardımıyla hesaplı bir şekilde elde kendi zevkinize uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

Az aksesuar seçimi: Evi şık göstermek için çok sayıda aksesuar kullanılması yanlış bir seçim olabilir. Şık tasarımlı ayna çerçevesi ve sade tasarımlı bir vazo ile daha gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksesuar seçiminde olabildiğince el emeği ile yapılmış aksesuarlar seçiniz.

Tarzınızı belirleyin: Hesaplı olduğu için alınan eşyalar belli bir zaman sonra gözünüze fazlalık olarak gelecektir. Mobilya ve aksesuar satın alırken kendi tarzınıza uygun olan modellerden seçim yapmanızda fayda vardır. Mobilya ve aksesuar seçiminde aceleci olmayın, kendi yaşam tarzınıza uygun olan modeli bulmaya çalışın.

Pahalı ürüne alternatif üretme: Hoşunuza giden bir ürün bütçenize uygun olmadığı zamanlarda hemen vazgeçmeyin. Aynı ürünün ucuz alternatiflerini araştırın. Mesela ev zemini için düşündüğünüz ahşap parke pahalı geliyorsa onun yerine ahşap görünümlü laminat parke tercih ederek benzer bir görüntü elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın