Evde Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir?

Bu makyaj çeşidini diğer birçok makyajlardan ayıran özelliği uygulanan malzemelerinin farklı olması ve ayrıca uygulandıktan sonraki görüntünün farklı olmasıdır. Porselen makyaj uygulanırken daha kuru ve daha mat bir görünüm sağlar. Normal makyaj malzemeleri gün içerisinde kullanması uygundur. Fakat porselen makyaj daha özel konular için kullanılır. Bunun sebebi de doğal bir görünümden uzak bir görüntü sergilemesidir. Porselen makyajı daha çok özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Daha çok diploma törenleri, nikah, düğün ve özel durumlarda kullanması uygun bir türdür. İş görüşmelerinizde istenilen fotoğraf çekimleri için cildinizin ve yüzünüzün güzel görünmesini sağlar.

Porselen Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu makyaj türünü profesyonel ve tecrübeli kişiler tarafından yapılması gerekir. Bu makyaj sırasında yapılan hatalar çok kolay düzeltilecek hatalar değildir. Ayrıca birçok makyaj çeşidine göre düzeltme ve renklendirme gibi durumlar kesinlikle yapılamadığından çok fazla konsantre yapılması gereken bir makyajdır.

Evde Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Bu makyaj türünü evinizde yapmanız için makyaj çantanızın içerisinde bulunması gereken dört makyaj maddesi olması gerekir. Bu malzemeler fondöten, pudra, allık ve takma kirpik olabilir.

Fondöten ve pudra normal makyajdan daha farklı olan çeşitleri kullanılması gerekir. Pudra olarak taş pudra tercih edilebilir. Taş pudra yoğun bir kapatıcı özelliğe sahiptir. Porselen makyaj yaparken amaç mat bir görünüm oluşturmaktır. Bu yüzden parlatıcı fondöten ve pudraları kesinlikle kullanmamak gerekir. Göz makyajı porselen makyajın önemli bir detayıdır. Bu yüzden göz makyajınız olabildiğince açık renklerden oluşmalıdır. Göz makyajını güzelleştirip ilgi çekici yapan olay takma kirpiklerden oluşmasıdır. Çok açık tonlarda ve mat görüntü oluşturan allık kullanılması daha etkili olur. Dudaklarınız için kullanacağınız ruj kendi tercihinize bağlıdır. Mat bir ruj ya da açık renkli rujlar tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın