Eski Eşyaların Dekorasyonda Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eski eşyalara artık eski demeyi bırakıyoruz! Her eşyanın insan üzerinde değeri vardır. Çürüse de, kırılsa da, yırtılsa da eşyalarınızı atmaya kıyamazsınız. Bu eşyaları evinizde boşuna saklamayı bırakın ve eski eşyalarınızdan yeni dekorasyonlar elde edin. Sizlere vereceğimiz örneklerle fikrinizi de katarak yeniliklere açık olabilirsiniz.

Eski Eşyalar Artık Gözde Eşyanız Oluyor

Kullanmadığınız çoğu eşyayı yenilemek mümkün. Neden az bir vaktinizi ayırıp bu yenilikleri denemeyesiniz? Çocuğunuz gitar çalmaya heves ediyor ve onu kıramıyorsunuz. Gitarı ona alıyor ve çalması için çaba göstermesini bekliyorsunuz. Ama çalmaya zorlanınca bırakıyor ve gitar evin bir köşesinde çaresizce duruyor. Gitarın ön kapağını açın ve içerisine raf oluşturup ışıklandırma ve süs bitkileri ilave edin. Ve işte evet! Duvarınızda gösterişli bir gitar-raf. Eskilerden kalma çatalınızın dişlerini ikisi öne ikisi arkaya gelecek şekilde pense yardımıyla eğin. Eğdiğiniz çatalın ön dişlerinin başını hafif yukarı kaldırın.

Bir çerçeveliğinizi bu şekilde oluşturmuş oldunuz. Eğilen çatallar bir tahtaya çivilendiğinde anahtarlık olarak neden kullanılmasın ki? Küçük cam vazonuz hiç bir işe yaramıyor ama atamıyorsunuz da. Peki, o zaman bu cam vazoyu değerlendirmeye ne dersiniz? Şişenin içine tealight mum koyun ve herhangi bir dergiden beğendiğiniz görseli kesip şişenin etrafına yapıştırın. İşte modern bir dekorasyon ile baş başasınız.

Eski Sandalyelerinizi Modernleştirin

Sandalyeleriniz işlevini yitirmişse veya rengini atmışsa atmaya korkun! Çünkü sandalyeleriniz ne durumda olursa olsun yenilemek, eskisinden de iyi yapmak oldukça kolay. Çocuklarınızın odası çoğu zaman dağınıktır. Bu dağınıklığı dahi güzel gösterebilecek iki eski sandalyelerinizi hazır edin. Boya ile istediğiniz rengi seçin ve boyayın. Ön ayaklarını ve sandalyenizin yarısını kesin. Duvara monteleyin. Yarına giyeceğiniz kıyafetlerinizi bu sandalyelere asabilirsiniz. Bilgisayar sandalyesine eski bir kot pantolondan kumaş kesin ve sandalyeye zımbalayın. Eskiler bu sayede değerlendirilmiş oldu.

– Ayrıca kullanmadığınız huni ve vb. eşyalarınızı mumluk, şamdan niyetine kullanabilirsiniz.

– Çatal ve kaşıklarınızı birbirine yapıştırarak güzel bir meyve sepeti oluşturabilirsiniz.

– Eski varilleri boyayarak ve resimdeki gibi bir kaç işlemden sonra güzel bir oturma grubu yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın