Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Dumanlı göz makyajı, geçmişten bu güne en popüler göz makyajlarından biridir. Hatta belki de en popüler olanıdır. Dikkat edilirse birçok ünlünün, gerek programlara çıkarken, gerek özel defile gecelerinde en çok tercih ettiği makyaj çeşididir. Hatta birçok kişi özel gecelerinde bu makyajı tercih eder. Bu kadar ön planda olan bu makyajın zor olduğu düşünülse de aslında o kadar zor değildir.

Dumanlı göz makyajının en çok tercih edilen makyaj olmasının nedenleri arasında, gözlere bir yandan çekicilik katarken, bir yandan da dramatik bir hava verir.

Göz Kapaklarına Primer Sürülmeli

Göz kapaklarının üstüne primer sürülüp hazır hale getirilir. Primer sürmek göz kapaklarının yağlanarak farının bozulmasına da engel olur.

Nötr Tonlu Farlar, Olmazsa Olmazlardandır

Nötr renkli bir far göz kapaklarının tamamına sürülmelidir ayrıca bu makyajda eyeliner kullanılmamalıdır. Eyeliner kullanmak yerine, kalem kullanmak daha etkili bir yoldur. Tabi ki kalemle beraber, yoğun tonlarda farlarla da görüntü daha da güzelleştirilebilir. Üst kirpiklerin diplerinin tamamına göz kalemi uygulanır ancak bu kirpiklerin ortası biraz kalın tutulursa daha iyi olabilir. Aynı şekilde bu uygulama alt kirpiklerin diplerine de yapıldıktan sonra, parmak uçlarıyla ya da özel aplikatörler ile dağıtılıp dumanlı bir hava verilir.

Dağıtma işlemi yapılırken abartmamaya özen gösterilmelidir. Gözlerin dış köşelerine, koyu renkte far sürülür, temiz bir fırça ile bu far dikkatle dağıtılır. Göz kalemi ile gözlerin içi tamamen çekilir. Son olarak da kirpiklere etkili olacak şekilde iki kat maskara sürerek, tamamlanır.

Etkileyici Gözler İçin, Dolgun Maskara

Dumanlı makyaj yaparken daha çekici gözler isteniyorsa, kirpik kıvırıcılar ile kirpikler sabitleştirilebilir. Ayrıca dolgun bir maskara fırçası kullanmak da yerinde olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın