Dolgun Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

İnce dudaklara sahip olan bayanların hayali “Dilber dudaklı” güzellerdir. Etkili bir dudak makyajı için püf noktalara dikkat etmek gerekir. Dudak kalemleri, dudak fırçaları ve parlak renkler dudakların olduğundan daha dolgun görünmesini sağlar. Kadınların en çok kullandığı makyaj malzemeleri arasında yer alan rujlar, aynı zamanda makyajın en belirgin tamamlayıcısıdır.

Rujun Yarattığı Etki!

Kolay kullanımının yanı sıra yarattığı etkiyle de fark yaratan rujların beklenen etkiyi gösterebilmesi için dudak yapısına uygun olarak kullanılması gerekir. Dolgun, baş döndürücü ve etkili dudaklar için önerilen makyaj hilelerine ve püf noktalara dikkat edilmesi gerekir.

           Dudak kaleminin önemi; dudak şeklinin fazla zorlanmadan ortaya çıkarılmasını sağlayan kalem kullanımı son dönemlerde demode görülse de dudak hacminin artırılmasında oldukça etkilidir. Dudak çizgisinin biraz dışından yapılacak bir çizgi istenen dolgunluğun verilmesinde etkilidir.

           İnce dudaklar için parlak renkler; ruj rengi seçerken parlak renklerden yana tercih kullanmak sadece dolgun dudaklara sahip olunmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda da istenen genç görünümün yakalanmasını sağlar.

           Simetrik olmayan dudaklar için; simetrik olmayan dudaklar için yapılması gereken tek şey kalem yardımıyla istenen çerçevenin belirlenmesidir. Makyajla aynı tonda kullanılacak kalem görünmez ve makyaj hilesi anlaşılmaz.

           Fırça kullanımı; rujun fırçayla sürülmesi dudağın her tarafının eşit bir uygulamaya sahip olmasını sağlar. Fazlalıklar bir kağıt mendil yardımıyla toplanır. Bu uygulamanın en önemli özelliği kalıcılığı artırmasıdır.

Gündüz Makyajı ve Ofis Renkleri

Zarif ve sade bir gündüz makyajı dudakların parlak ve dolgun görünmesini sağlar. Şeftali ve pembe tonları yaz aylarında en ideal gündüz makyajı için doğru seçimdir. İş yerinde gün boyu sağlıklı ve güzel görünmek isteyenlerin düzenli aralıklarla rujlarını yenilemesi tavsiye edilir. Mat ve sedefli rujlar ofis kullanım için doğrudur. Gece makyajındaysa kuvvetli renkler ve parlak tonlar rahatlıkla kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın