Cilt Lekelerini Kapatmanın Yolları

Birçok kadının muzdarip olduğu cilt lekeleri makyajınızın etkisini azaltmasın! Bunu sağlamanın kolay bir yolu var. Bu basit uygulamalarla çok kolay bir şekilde lekelerinizi gizleyebileceksiniz.

Öncelikle yaz kış kullanmanız gereken güneş kreminizi sürmekle işe başlayın. Bu cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Eğer güneş koruyucunuz yoksa makyaj altı bazınızı da kullanabilirsiniz. Baz hem makyajınızın daha uzun süre bozulmadan yüzünüzde kalmasını sağlar, hem de cilt yüzeyinizi pürüzsüzleştirir.

Gelelim fondötene; cilt renk ve tipinize uygun fondötenizi makyaj süngeri yardımıyla tampon hareketlerle sürün. Bu şekilde cilt renginizi eşitlemiş olursunuz.

Şimdi kapatıcınızı sürebilirsiniz. Eğer kapatıcıyı elinizin üzerine döküp oradan fırça yardımıyla alıp yüzünüze sürerseniz daha hijyenik olacaktır . sadece lekeli bölgelere az bir miktar uygulamanız yeterlidir. Homojen dağılması için parmaklarınızla dağıtabilirsiniz.

Eğer yüzünüzde kırmızı leke veya sivilceler var ise yeşil renkteki bazı, güneş lekeleri var ise de somon renkli bazı kullanarak leke ve sivilcelerinizi yok edebilirsiniz.

Kapatıcı sürdüğünüz yerlerin üzerine orta kalınlıkta bir fırça ile çok az miktarda transparan pudra sürün, bu pudra leke görünümünü daha uzun süre ortadan kaldıracaktır.

Makyaj yaparken ya da kusurlarınızı gizlerken unutmamamız gereken en önemli husus, cildinize kat kat ürün sürmek değil, en az ürün kullanımıyla en iyi sonucu almaktır. Böylece hem cildinizi yormamış olursunuz, hem de cildiniz tıkanmamış gözenekleri ile nefes alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın