Bunları Yüzünüze Asla Sürmeyin

Yüz maskelerinin içerisinde bulanan ürünlerin cildimize iyi geldiği söylenmektedir. Ancak bazı ürün ve gıdaların cilde pekte iyi gelmediği söylenmektedir.  Yüzünüze asla sürmemeniz gereken ürün ve gıdaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Limon

Limonun faydaları nelerdir dersek saymakla bitiremeyiz ancak; limonun içerisinde bulunan ph değeri cilde temas ettiği zaman cildin doğal dengesine zarar vermektedir. Bu nedenden dolayı limonu ciltten uzak tutmak gerekir. Bu demek değildir limon zararlıdır. Aksine vücut kimyası için özellikle de zayıflamak isteyenler için limon vazgeçilmez bir takviyedir. Fakat cilde temas etmemesi gerekir.

Mayonez

Yoğun ve yağlı bir tabakaya sahip olan mayonez, ciltte oluşan gözenekleri kapatarak cildin hava almasını engeller ve sivilcelenmeye neden olmaktadır.

Yumurta

Yumurtanın içerisinde kolay bir şekilde bakteri ürediğinden dolayı ve ciltte ciddi bir gerginlik yarattığından dolayı yumurtanın da cilt dengesine zarar verdiği açıklanmıştır.

Alkol

Cildi güzelleştirdiği sanılan ürünler arasında alkolde vardır. Ancak aslına bakacak olursak eğer alkol, cildin çatlayıp ve kurutan çok zararlı bir maddedir. Bu yüzden alkolden kesinlikle hem sağlık açısından hem de cilt sağlığı açısından uzak durmak gerekir.

Vücut Losyonu

Vücut ile yüzün çok farklı deri tiplerine sahip olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Bu nedenden dolayı vücut için üretilen losyonları yüzde kullanmak en çok yapılan hatalardan birisidir. Vücut losyonunu yüzünüze sürmek yerine yüz nemlendirici kremlerini kullanmanız daha mantıklı olur.

Diş Macunu

Bazılarının kulaktan doğma hareket ile diş macununun cilde iyi geldiğini söylemektedir. Ancak buda bilinen bir diğer yanlış bilgidir. Diş macunun içerisinde bulunan parfüm, nane ve alkol gibi maddeler ciltte sivilcelenme ve lekelenme sorununa neden olmaktadır.

Kabartma Tozu

Cildimizin ph değerinden fazlası ile farklı olan kabartma tozu, maskelerde kullanılmış olsa bile cilde oldukça zarar veren bir üründür.

Saç Spreyi

Cilde kesinlikle değdirilmemesi gereken bir diğer ürün ise saç spreyleridir. İçerisinde bulunan katkı maddesi ve alkol güzelliğin en büyük düşmanlarından bir tanesidir. Cildinizi lekelerden korumak adına ve sağlıklı bir cilt sahibi olmak için saç spreylerinden cildinizi uzak tutunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın