Bebek Gibi Bir Cilt İçin Yapmanız Gerekenler

Stres, havadaki kir, makyaj, güneşin zararlı etkileri; bunların tümü cildimizi epey yoruyor ve yıpratıyor. Tüm bu sorunlardan cildimizi en iyi şekilde korumanın yolları sadece pahalı kozmetik ürünleri değil. Birçok kolay yol ile siz de bu sorunlara karşı savaşabilir ve cildinizi koruyabilirsiniz. Fakat özellikle belirtelim ki cilt en çok etkiyi yaz mevsiminde görür. Çünkü güneşin zararlı ve yaşlandırıcı etkilerine maruz kalma oranı bu mevsimde çok büyüktür. O halde ilk olarak yaz mevsiminde yapılması gerekenlerden bahsedelim;

Güneş Koruyucunuzu İhmal Etmeyin!

Koruyucunuzu en az 30 faktör içeren kremlerden seçmelisiniz. Böylelikle güneşte oluşacak kırışıklık, çil, leke, yıpranma ve yanıklara karşı cildinizde güçlü bir bariyer oluşturmuş olursunuz. Dışarı çıkmadan mutlaka sürün, güneş altında iken de iki saat dolduktan sonra tekrarlayın.

Mümkünse Kapatıcı, Fondoten Kullanmayın!

Ter ve kirden kapanan gözeneklerimiz bu tür cilt ürünlerini uyguladığımızda iyice nefes alamaz hale gelir. Tıkanan gözenekler de siyah nokta ve sivilceye oldukta meyillidir.

Bakım Yaparken Mutlaka Su Bazlı ürünleri Tercih Edin!

Cildinizin yapısına göre su bazlı veya daha az yağlı ürünleri tercih edin. Bunun yanında günlük rutininizde kullandığınız maske, tonik ve nemlendirici ürünlerinizi de bu hususu göz önünde bulundurarak seçin.

Cildiniz Temizliğine Dikkat!

Cilt temizliği için tonik, makyaj temizleme sütü, peeling, arındırıcı ürünler mutlaka elinizin altında olmalı, ve bu ürünleri doğru zaman ve sıralamada kullanmalısınız. Düzenli temizlik, ara sıra yapacağınız buhar banyoları cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Temizleme sonrası ise cildinize muhakkak en uygun nemlendiriciyi kullanın, yazın cildinize daha fazla nem verebilmek için nem maskenizi haftada birkaç kez uygulayın.

Bunların dışında da olmazsa olmaz kurallar; spor yapmak, düzenli uyumak, bol su tüketmek, hafif ve sağlıklı beslenmektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın