1 Dakikada Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

Kadınlar için vazgeçilmez olan makyaj, gerektiğinde 1 dakikaya bile sığdırılabilir. Özellikle bir yere yetişmesi gereken kadınların başvurdukları hızlı makyaj yöntemi, güzel bir görünüm için yeterli olacaktır. İşe ciltteki kusurları örtmek için pudra sürerek başlanması gerekir. Toz bir pudra bu iş için en ideal seçenektir.

Makyaj Yapmadan Asla Diyenlerden misiniz?

Vakti kısıtlı olan bayanların ruj sürmeden evden çıkmaması gerekir. Tenle uyumlu bir rujun çantada taşınıyor olması bazen asansörde bazen de takside bile kusursuz bir makyajın tamamlanması için ideal bir seçenektir. 1 dakikasını gözüne odaklamak isteyenler için en önemli konu eyeliner çekilmesidir. Kusursuz bir eyeliner kullanımının ardından rimel sürülerek tüm dikkatler göz bölgesinde yoğunlaştırılabilir. “Allıksız Olmaz” diyenlerdenseniz o zaman uygulanacak pudranın üstüne hem kıyafet hem de cilt tonuyla uyumlu bir allık kullanılabilir.

Çabuk Makyajın Püf Noktaları

Gece makyajını temizleyerek yatanlar sabah olduğunda acil bir durumda hızlı makyajın püf noktalarını uygulayarak kısa sürede hazırlıklarını tamamlayabilirler. Fondöten ve pudranın delikli bir makyaj süngeriyle cilde uygulanmasının ardından kapatıcı kullanılarak dinç ve sağlıklı bir görünüm elde edilebilir. Yüzüne hafifçe renk vermek isteyenler elmacık kemiklerini daha görünür yapmak için ten renginden daha koyu renkte bir allık kullanabilir.

           Kısa sürede makyaj yapmak zorunda kalanlar; tek tip far kullanarak hazırlıklarını tamamlayabilirler. Farı her iki göz eşit miktarda dağıtmaya ve göz rengine uygun bir renk seçimine dikkat edilmelidir. Kirpik köklerinden başlayarak uçlara doğru tek bir hareketle uygulanan rimel sürümünün 3 kere tekrarlanması tavsiye edilir.

           Dudaklar; cilt renginden daha koyu renkte kullanılacak bir ruj rengi, hafif parlatıcılarla desteklenebilir. İnce dudaklara sahip olanlar bu aşamada dudak kalemi yardımıyla dolgun bir görünüm elde edebilirler. Hızlı bir şekilde tamamlanması gereken makyajın doğal görünebilmesi için kullanılacak malzeme seçimine de özen gösterilmesi gereklidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazın